Skoro mamy już ogólne pojęcie o tym, jak działają systemy monitorowania GPS, można zastanowić się nad tym, czy są nam one potrzebne. Zakładamy, że tak – i ta potrzeba może dotyczyć zarówno osób prowadzących własne firmy, jak też tych, które chcą monitorować prywatne pojazdy. Kolejny krok to dokonanie wyboru operatora, czyli dostawcy usługi. Konkurencja w tym zakresie rośnie, choć trzeba przyznać, że w tym momencie technologia ta nie znalazła nad Wisłą szerokiego grona nabywców. Wpływa na to wciąż dość wysoka cena tych rozwiązań, a także brak technicznej świadomości u części przedsiębiorców.

 

Główne ośrodki, w których można z powodzeniem szukać gotowych systemów to największe polskie miasta. Tam działa najwięcej firm, które mogą być potencjalnie zainteresowane wykupieniem abonamentu. Mowa o korporacjach taksówkarskich, agencjach kurierskich, a także lokalnych zakładach transportowych. Klient indywidualny to nadal rzadkość – przeciętny użytkownik auta zwykle nie inwestuje aż tyle w jego zabezpieczenie. Wynika to w dużej mierze z tego, o czym już pisaliśmy – ryzyko kradzieży zawsze istnieje.

 

Oprócz renomowanych firm oferujących monitoring GPS pojawiają się również mniejsze, tworzone przez pasjonatów zagadnienia. Korzystają oni ze swojej wiedzy i umiejętności, aby budować samodzielnie systemy i montować je w autach klientów. Kuszą niższymi cenami, ale nie zawsze są w stanie zapewnić pełnowymiarowe wsparcie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *