Złodzieje jak każda grupa „zawodowa” cały czas się uczą. Rośnie wśród nich świadomość, że pojazdy stanowiące dla nich atrakcyjny cel mogą posiadać system monitorowania oparty o satelity i GPS. Wprawdzie jak już pisaliśmy to wciąż rzadkość w autach prywatnych, ale sytuacja z pewnością będzie ulegać zmianom. Jeśli mielibyśmy wskazać jakieś najważniejsze zadanie takiego sprzętu w przeciętnym pojeździe, byłoby to właśnie znaczące ułatwienie w przypadku skradnięcia maszyny. Poniekąd jest to nawet istotniejsze aniżeli śledzenie przebytych kilometrów czy tempa jazdy – dotyczy to również firm transportowych wszelkiego typu.

 

O efektywności monitoringu GPS wielokrotnie przekonała się policja, również w ramach akcji specjalnych. Dzięki sieci satelitów można śledzić pojazd, którym poruszają się przestępcy, a nawet pakunek zawierający pieniądze z okupu czy cokolwiek innego. Po takie rozwiązania sięgają również służby specjalne oraz agencje detektywistyczne. Kto by pomyślał, że od uwolnienia sygnału GPS w 2000 roku technologia ta otworzy przed nami aż takie możliwości. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec.

 

Przedsiębiorstwa, które chciałaby świadczyć usługi związane z systemami monitorowania satelitarnego powinny pracować nad zaoferowaniem swoich produktów w niższych cenach. Stworzy to szansę dotarcia do zupełnie nowych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *