Przedsiębiorstwa transportowe, trudniące się przewozem rozmaitych dóbr na czasami spore odległości, także są żywo zainteresowane stałym nadzorem nad swoją flotą. Przyczyny są bardzo zbliżone do tych, którymi kierują się kurierzy oraz wypożyczalnie aut. Bywa, że kierowca z towarem wyrusza z bazy i musi pokonać setki kilometrów. Normą są dalekie kursy zagraniczne, w trakcie których pracownik jest w trasie przez kilka tygodni. Aby się nie zgubić w gąszczu europejskich szos, sam korzysta z dobrej jakości nawigacji GPS, która wskazuje mu drogą o każdej porze. Dla jego bezpieczeństwa w ciężarówce powinien się znaleźć system zdalnego monitoringu.

 

Szefowie mogą w dowolnym momencie ustalić lokalizację swojego auta. Jeśli uznają, że jest ono niestandardowe i budzi wątpliwości, będą mogli nawiązać z kierowcą kontakt i ustalić, co się dzieje. Przede wszystkim chodzi jednak o to, by wiedzieć, jaki dystans do celu jeszcze mu pozostał. To bardzo ważne informacje, dzięki którym można lepiej planować kolejne zadania, a także przekazywać kontrahentom wiarygodne wiadomości na temat terminu realizacji zlecenia. Wszak jak na dłoni widać, gdzie znajduje się wyczekiwany transport.

 

Nasz serwis o tematyce Bielsko-Biała remonty cieszy się popularnością

Ciężko znaleźć dziś solidną firmę spedycyjną, która nie posługiwałaby się w takich celach GPS-em. To jednorazowa inwestycja, której dokonuje się raz na kilka lat, a płynące z niej korzyści są łatwo przekładalne na zarobki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *