Następny typ działalności gospodarczej, który może na monitoringu GPS sporo zyskać to wypożyczalnie aut. Jeszcze nie robią one w Polsce takiej furory jak na Zachodzie, ale systematycznie zyskują klientelę. Dotyczy to szczególnie największych miast o kluczowym znaczeniu ekonomicznym. Tam, gdzie handel i usługi są najlepiej rozwinięte, każdego tygodnia pojawia się wielu gości z innych stron kraju oraz z całej Europy. Jeśli docierają na miejsce koleją lub drogą lotniczą, a mają spędzić tam kilka dni, mogą potrzebować auta. Wiemy już, że nie skorzystają ze swojego prywatnego, więc w sukurs idą im agencje wypożyczające pojazdy. Ich właściciele muszą jakoś chronić swój interes – GPS w tym pomoże.

 

Z reguły każdy samochód, który jest udostępniany klientom ma zainstalowaną aparaturę do monitorowania. Oczywiście nie chodzi o to, aby śledzić poczynania swojego klienta – to byłoby nieeleganckie i sprzeczne z zawodową etyką. Monitoring ma znaczenie w sytuacji, gdy pojazd zostanie skradziony. Zdarza się, że czyni to nieuczciwy klient posługujący się fałszywymi danymi i podrobionymi dokumentami. Może również być tak, że na zadbane auto połaszczą się złodzieje. Jakby nie było, trzeba działać szybko.

 

Wałbrzych remonty - spis remontów i utrudnień w Wałbrzychu

Dzięki informacjom przesyłanym na bieżąco przez system firma wie, gdzie w danym momencie znajduje się pojazd. Policja ma zatem podstawy do sprawnego odnalezienia skradzionego przedmiotu, zwrócenia go właścicielom i ujęcia sprawców.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *